Hakkımızda

Bilgi Toplumu Hizmetleri

Bera Holding Kuruluşudur.

Adaçal Kurumsal

Adaçal A.Ş., 2000 yılında 10.000m2’si kapalı 110.000m2 alana bir kireç fabrikası olarak kurulmuştur. Yüksek cevher kalitesi, gelişmiş teknolojisi ve üretimdeki titizliğiyle sektöründe haklı bir isme sahip olmuştur.

 

 Firmamız 2009 yılında devrim niteliğinde bir adım atarak, Avrupa ve Amerika’da 80’li yıllardan beri artan oranlarda kullanılan fakat henüz Türkiye’de endüstriyel ölçekte üretilmeyen PCC (çöktürülmüş kalsiyum karbonat) yatırımını gerçekleştirmiştir. PCC, sektöründe kaliteyi ilke edinen ve dünya pazarlarında yarışan firmaların ithal etmek zorunda kaldığı önemli hammaddelerden biridir. Adaçal A.Ş., bu yatırımıyla kağıt, boya, plastik, ilaç, gıda gibi birçok sektöre maliyet ve kalite açısından önemli bir katkı sağlayacaktır.
 

Firmamız yeni yatırım konusu olan PCC ile, pazar payı ve karlılığını mevcut ürünlerinin üzerine sadece bir ürün daha eklemek biçimiyle artırmış değildir. Çünkü bu yatırımla Türkiye’de olmayan ve dünyada da oldukça değerli bir konumda olan teknolojiyi elde etmektedir. Dolayısıyla “Nano teknolojiyi” de içeren yatırım teknolojisinin de değerli bir piyasası bulunmaktadır.


Adaçal A.Ş., bünyesinde, 2010 yılında, yapılan yatırımların bir gereği olarak modern cihazlarla donatılmış, güçlü bir ‘Analiz Laboratuvar’ı kurulmuştur. Madencilik açısından elverişli bir konumda olan bölgemize de hizmet vermeyi amaçlayan bu laboratuvarımız, sektörün ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeydedir.


Üretim yolculuğuna kireç fabrikası olarak başlayan Adaçal A.Ş., Endüstriyel Mineraller sektörüne yaptığı ve yapmayı planladığı yatırımların ifadesi olarak 2010 yılı itibariyle ünvan değişikliğine gitmiştir. 01.01.2010 itibariyle üretim ve ticari faaliyetlerine ADAÇAL ENDÜSTRİYEL MİNERALLER SAN. A.Ş. olarak devam etmektedir

Kurumsal

    / Kurumsal / Hakkımızda
Web sitesine çerez ve izleme uyarısı ekleme